©Всички права запазени 2014©

Професионална гимназия по електроника

"Александър Степанович Попов" гр. Велико Търново

Начало Специалности Прием Проекти Новини Галерия Училищна документация Достъп до информация

Проекти

Информация

03.07.2023 г.

ПОКАНА ЗА УЧАСТИЕ В ПРОЦЕДУРА ЗА ИЗБОР НА ПЕДАГОГИЧЕСКИ СПЕЦИАЛИСТИ В НП "ЗАЕДНО В ИЗКУСТВАТА И В СПОРТА" виж поканата

22.02.2023 г.

ПОКАНА ЗА УЧАСТИЕ В ПРОЦЕДУРА ЗА ИЗБОР НА ПРЕДСТАВИТЕЛ НА БИЗНЕСА И НАУКАТА В ПРОЕКТ "УЧЕНИЧЕСКИ ПРАКТИКИ" виж поканата

05.12.2022 г.

Основни цели на проекта са: Осигуряване на допълнителни възможности за достъп до практическо обучение за подобряване уменията на учениците за работа в реална работна среда. Подобряване на взаимодействието на училището с научните и бизнес среди чрез привличане на техни представители и прилагане на съвременни практически методи на обучение за укрепване в системата на професионалното образование и обучение и връзката с пазара на труда. 25 ученици от ПГЕ и 10 фирми се включват в проекта.

24.06.2022 г.

На 28.06.2022 г. ученици от гимназията с ръководител Илияна Лазарова ще вземат участие в междуучилищните дейности по проект „Подкрепа за успех“, организирани от СУ „Вела Благоева“ – гр. Велико Търново. виж програмата

17.03.2022 г.

Днес в гимназията от 13.50 се проведе обучение на преподаватели по проект "Равен достъп до обучение в условията на кризи" на тема "Дистанционно преподаване и обучение".

"Равен достъп до училищното образование в условията на кризи" - проект на МОН - BG05M2OP001-5.001-0001

Двадесет и шест преносими устройства, шкаф за зареждане, осигурен достъп на ученици и родители.

02.08.2021 г.

Синьо лято

По НП "Отново заедно" на МОН 14 ученици от ПГЕ "Ал. Ст. Попов" от 02.08.2021 г. до 07.08.2021 г. са на лятна почивка в х-л "Белица", Приморско.

24.08.2020 г.

В ПГЕ"А.С.Попов" се изгражда съвременна класна стая за дигитални създатели. Проектът се реализира по национална програма „Изграждане на училищна STEM среда”. Технологията в класната стая позволява на учениците да имат достъп до информация извън нея и това води до увеличаване на тяхната мотивация за учене. Образованието чрез технологиите разширява и развива различни процеси в образователната система. Учениците се нуждаят от нови умения, отговарящи на новата епоха. Усвояването им не е единственото решение, тъй като в действителност е нужна нова педагогика със специфични функции, които ще покрият всеки аспект на обучението. Най-важните особености на образователната система в информационно-комуникационната епоха са следните - променена роля на учителя - в новия тип образование, учителят помага на обучаваните да получат, изберат, оценят и съхранят информацията чрез използването на широк кръг от източници. STEM центърът ще позволи да се сменят информационните носители. Печатните книги да се заменят от електронни книги, ръководства, платформи за споделяне, приложни програми. Преподаването може да бъде насочено по-добре към индивидуалните нужди на учениците. Проектирането и планирането на учебния процес за отделния ученик, клас и цялото училище е улеснено. Откриването на STEM центъра е предвидено за края на учебната 2020/2021 година.

25.10.2019 г.

Проектът е за подкрепа на всички деца, които имат затруднения с усвояване на учебното съдържание по различни предмети. Основната цел е да се подпомогне равния достъп до качествено образование и по-пълното обхващане на учениците в училищното образование чрез дейности за преодоляване на затруднения в обучението и пропуски при усвояването на учебното съдържание, както и за развитие на потенциала и възможностите им за успешно завършване на средно образование и за бъдеща социална, професионална и личностна реализация.

През учебната 2019/2020 г. в гимназията по проекта работят следните групи:

  • Български език и литература - Допълнително обучение във втори гимназиален етап 12 клас с ръководител Мария Нейкова
  • География и икономика - Допълнително обучение в 8 клас с ръководител Петя Гьозов
  • Диагностика и иновации в компютърните системи - Занимание по интереси с ръководител - инж. Ваня Пенева
  • Електрониката в автомобила - настояще и бъдеще - Занимание по интереси с ръководител д-р инж. Евгени Драголов
  • Клуб по приложна електроника - Занимание по интереси с ръководител инж. Соня Кисьова
  • Клуб по роботика - Занимание по интереси с ръководител инж. Русалина Стефанова
  • Математика - Допълнително обучение в 10 клас с ръководител Илияна Мариновa
  • Математика - Допълнително обучение в 9 клас с ръководител Илияна Лазарова
  • Опазване на природната среда - Занимание по интереси с ръководител инж. Драгомир Драголов

През учебната 2019/2020 г. в гимназията по Наредбата за приобщаващо образование са сформирани следните групи за занимания по интереси:

  • Тенисът и нашите успехи с ръководител Тихомир Тончев
  • Волейболът- моят живот с ръководител Антон Славев
  • Аз обичам животните и се грижа за тяхната околна среда с ръководител Петя Гьозова
  • Технологична красота с ръководител Илияна Лазарова
  • Пътешествие към учене с ръководител Мария Нейкова

26.06.2019 г.

ГРАФИК на дейностите по групи за периода юни-септември 2019 г. по проект "Подкрепа за успех"

прочети ...

 

21.12.2016 г.

logo

На 21.12.2016 г. Министерството на образованието и науката сключи договор за безвъзмездна финансова помощ с Управляващия орган на Оперативна програма „Региони в растеж“ 2014-2020 г. във връзка с изпълнението на проект BG16RFOP001-3.002-0004-С01 „Обновяване и модернизация на регионалната образователна инфраструктура чрез подобряване на материално-техническата база на 17 държавни професионални гимназии в системата на МОН в областите Велико Търново, Габрово, Ловеч, Русе и Търговище“.
Проектът се осъществява с финансовата подкрепа на Оперативна програма „Региони в растеж“ 2014-2020 г. (ОПРР), съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейски фонд за регионално развитие и част от Процедура BG16RFOP001-3.002 „Подкрепа за професионалните училища в Република България“.

Прочети повече ...

 

 

На 03.11.2016 г. стартира проектът "Твоят час"

Твоят час

Основна цел на проекта е създаване на условия за повишаване на потенциала на учениците и възможностите им за успешно завършване на средното образование чрез допълване, развиване и надграждане на техните знания, умения и компетентности, придобити в рамките на задължителната им подготовка в училище. Прочетете повече ...

 

 

На 15.09.2015г.

по национална програма „Модернизиране на системата на професионалното образование”

стартира проект

„Създаване на модерна учебна база по микропроцесорна техника и компютърна техника и технологии”.

В Професионална гимназия по електроника ще бъде създадена модернизирана учебна среда за професионално образование за специалностите “Компютърна техника и технологии” и “Микропроцесорна техника”, за реализиране на упражнения и задачи със съвременно оборудване, за тестване на работата на електронни схеми, за работа със специализирана измервателна техника.

По този начин ще подобрим условията на труд в средата за практическо обучение на учениците, в която новото предоставено оборудване е актуално и привлекателно.


Гимназията провежда производствена практика във фирма „Тремол SMD” ЕООД, където младите хора придобиват професионални компетенции в реални трудови условия и се осъществява пряка връзка между ученик и работодател по време на практическото обучение извън училището.


Това способства за постигането на основните цели, а именно:

  • осъвременяването на материална база в гимназията да отговаря на новите изисквания на работодателите;
  • мотивиране на обучаваните ученици чрез модерно оборудваните зали за практическо професионално обучение;
  • финансово ангажиране на фирмата партньор по проекта в духа на сътрудничество.

 

 

 

 

ПРОЕКТ „Обучение и практика по електротехника в реална работна среда“

Професионална гимназия по електроника
„Александър Степанович Попов”

гр. Велико Търново


Eвропейска програма за образование, обучение, младеж и спорт „Еразъм+”
Ключова дейност: Образователна мобилност за граждани
„Мобилност на обучаеми и персонал“, „Мобилност на обучаеми и персонал в ПОО“ - 2015


ПРОЕКТ „Обучение и практика по електротехника в реална работна среда“

Професионална гимназия по електроника „Александър Степанович Попов” ще участва в проект „Обучение и практика по електротехника в реална работна среда“с включена група от 20 младежи и девойки на възраст 18-19 години, преминаващи първоначално професионално обучение по специалностите „Микропроцесорна техника”, ”Електрообзавеждане на транспортна техника” и ”Компютърна техника и технологии”.
Участниците в проекта ще проведат производствена практика в партньорската организация - Занаятчийска камара гр. Франкфурт на Одер, Федерална Република Германия, която е част от обучението за придобиване на втора и трета степен на професионална квалификация.
Целта е повишаване на качеството, привлекателността и достъпа до възможности в други страни. С това участие ще се допринесе за развитието на качествено обучение при участие в практики с транснационално сътрудничество и подобряване на работната среда. Подготовка на млади хора за повишена мобилност и възможност за транснационално общуване, чрез езиково разнообразие.
С участието Ни в проекта „Обучение и практика по електротехника в реална работна среда“ към Секторна програма „Еразъм+” като Партньори ще осигурим условия, млади хора, обучаващи се в нашата гимназия, да проведат обучение и производствена практика в реална работна среда.
Програма „Еразъм+” поддържа и осъществява политиката за професионално образование и обучение на страните членки на ЕС, като се съобразява със съдържанието и организацията на тази политика в съответната страна. Целта на програмата е посредством транснационално сътрудничество и натрупания опит да се повишава качеството на професионалното образование и обучение, да се поощряват нововъведенията и да се разпространяват добрите професионални практики и системи в Европа.
В Занаятчийска камара, гр. Франкфурт на Одер , младите хора ще се запознаят с развитието на новите енергийно - ефективни технологии. Занаятчийска камара ще осигури възможност за участниците в проекта да придобият знания и умения свързани с: придобиване на знания и умения за електрически инсталации и компоненти за тях, управлявани чрез електронни устройства; придобиване на знания и умения за електрообзавеждане на сгради и съоръжения с автоматизирано управление. Чрез участието си в обучението, залегнало в проекта младите хора ще се адаптират по-добре към европейските условия на труд и ще работят в среда, близка до реалната. Ще общуват на чужд език, с което ще постигнат и по добро социално общуване. Ще се запознаят "отблизо" с културата на германската страна.
Участниците ще изпълнят проекта на три етапа:
Първи етап – месец септември: Ще бъде организирана родителска среща, на която родителите ще се информират за целите на проекта, етапите на организация, продължителност, кога и как ще бъде изпълнена мобилността. Кандидатите - младежи, преминаващи първоначално професионално обучение ще подадат заявления и декларация за информираност на родителите. Ще бъдат подбрани в разширена група от четиридесет млади хора по следните критерии: успех от предходната година; спазване на изискванията за Безопасни условия на труд; усвоени знания по техническите дисциплини и специалните предмети; придобити умения в часовете по лабораторна и учебна практика и нямат наложени наказания от Педагогическият съвет.
Втори етап - месец март: Ще бъдат подбрани двадесет участници, които ще проведат мобилност в страната домакин по следните критерии:
желание за работа; интерес към проекта и поставените за постигане цели; редовно посещение на часовете, определени за предварителна подготовка; показани добри резултат по време на педагогическата подготовка; успешно преминали тестовете по определените дисциплини за предварителна подготовка; показана много добра дисциплина; ниво на владеене на английски език.
Трети етап - месец май, юни. Отчет на проекта: анкета, проведена с учениците относно придобитите знания, практически опит и междукултурен обмен; анкета с екипа на проекта, свързан с организацията, предварителната подготовка и проведената мобилност; финансов отчет; сертифициране;
отчет на всички участници в проекта; връзка с медиите и обществеността; мултиплициран ефект.
След изпълнение на проекта на младите хора ще бъдат връчени следните сертификати: Сертификат за езикова компетентност -издаден от лицензирана фирма.
Документ Europass мобилност -издаден от изпращаща и приемаща институции - за придобитите знания и умения. Това е гаранция за високото качество и капацитета на организацията да осъществява проекти за Мобилност по програма „Еразъм+“. Сертификат за придобита компетенция - издаден от приемащата организация в подкрепа на младите хора в по-нататъшните обучителни дейности, за усвоени знания, умения и квалификации за улесняване на персоналното развитие и участие в европейския пазар на труда.

Н И Е М О Ж Е М !

Повече снимков материал ...

Разгледайте презентация за проекта

Още в раздел "Новини"

 

 

Проект "Химията е навсякъде" Проектът „Химията е навсякъде – мрежа” се реализира в рамките на програмата на ЕС „Учене през целия живот” - подпрограма Коменски, касаеща многостранни мрежи. Той е логично продължение на пилотния едногодишен проект „Химията е навсякъде около нас”, в рамките на програма на ЕС „Учене през целия живот” - подпрограма Леонардо да Винчи, който приключи успешно през 2011 год. Продължителността на проекта е 36 месеца - от 1/12/2011 до 30/11/2014.
ПГЕ "Ал. Ст. Попов" е училище - асоцииран партньор към проекта.

 

ПРОЕКТ "УЧЕНИЧЕСКИ ПРАКТИКИ"

Схемата „Ученически и студентски практики” (BG051PO001-3.3.07) стартира на 18 януари 2012 г. Финансирана е по Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси”, съфинансирана от Европейския социален фонд.

Професионалната гимназия и работодателите от фирмите "АВТОСЕРВИЗ - ВЕЛИКО ТЪРНОВО" ООД, "ТРЕМОЛ" ООД, "Комсис" ООД са изградили през годините успешни партньорства и реализирали добри практики. Проектът има за цел да привлече активното участие на бизнеса при планиране и провеждане на практическото обучение на нашите ученици, както и при обявяването на работни позиции.

Професионална гимназия по електроника „Александър Степанович Попов” - гр. Велико Търново участва в проекта от 01.03.2013 г.

Училище за
Себеутвърждаване и
Подготовка към
Европейски
Хоризонти


ПРОЕКТ "Нова възможност за моето бъдеще"

Изпълнител: Проектът се изпълнява от Министерството на образованието и науката по схемата за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ BG051PO001-4.3.03 "Създаване на система за идентифициране и признаване на неформално придобити знания, умения и компетентности”.

Партньори: Работодателски организации - БСК, БТПП, АИКБ, Организации на работниците и служителите - КНСБ и КТ “Подкрепа”, Държавни институции - МТСП, АЗ, НАПОО, ГД “Изпълнение на наказанията” към МП.

Целта на проекта е да създаде и изпробва Система за идентифициарне и признаване на неформално и самостоятелно придобити знания, умения и компетености.

Предвижда се системата да позволява издаването на документ, който да доказва придобитите извън формалното образование знания и умения, вкл. на работното място, у дома и т.н.

Системата ще бъде разработена на базата на вече изпълнени проекти, насочени към разработване на инстументариум за валидиране на компетенции.

За успешното функциониране на системата са необходими не само законодателни промени, но и привличане на общественото внимание към тази възможност.

Професионална гимназия по електроника „Александър Степанович Попов” - гр. Велико Търново участва в проекта от месец март 2014 г.

гр. Велико Търново 5002

кв. "Колю Фичето"

ул. "Никола Гинев" № 2


Директор: 0878294017


ЗДУПД: 0878294016

Канцелария: 062 / 64 49 71


e-mail: info-300130@edu.mon.bg

 

ППолезни връзки

Министерство на образованието и науката

Община Велико Търново

Регионално управление на образованието гр. Велико Търново


ЗАПОВЕДИ ЗА УЧЕБНАТА 2022/2023 ГОДИНА

Прочети повече ...